Naši redaktori prisahajú na tieto cenovo výhodné nákupy, od krémových dipov až po ľahké mrazené jedlá.  's storefront Obchod obchodníka Joea Poďakovanie: Getty Images / Johnny Louis

Zatiaľ čo niektorí to môžu považovať za časovo náročnú záležitosť, ja láska nakupovanie potravín a teším sa na môj týždenný beh. Pre konkrétne ingrediencie som viac než ochotný ísť do rôznych obchodov a Trader Joe's je jedným z miest, kde mám prehľadný zoznam položiek, ktoré sú spoľahlivé, chutné a cenovo dostupné (hoci ako každý špecializovaný zákazník TJ's vyrábam veľa impulzívnych nákupov, keď prechádzam okolo sekcie „Čo je nové“).Aby som vám pomohol mať úspešnú návštevu obchodníka Joea, dal som dokopy moje obľúbené cenovo dostupné položky z obchodu. Oslovil som aj kolegov potravinových redaktorov a fanúšikov Tradera Joea Sean Kenniff , EatingWell's hlavný redaktor potravín a Carolyn Malcounová , EatingWell's senior editor funkcií potravín, aby ste získali ich obľúbené. Tu je našich 10 vecí, ktoré musíte mať Trader Joe's pod 5 $. (Poznámka: Ceny sa môžu líšiť v závislosti od lokality. Nižšie uvedené ceny boli stanovené na webovej stránke Trader Joe a v mojom miestnom obchode vo Vermonte.)

Súvisiace: 6 receptov Trader Joe, ktoré nakŕmia 4 ľudí len za 10 dolárov

Mini kvetinová kytica - 3,99 dolárov

Keď vojdete do akéhokoľvek obchodu Trader Joe's, prvá vec, ktorú pravdepodobne uvidíte, je ich kvetinová výstava. Svetlé a farebné, je ťažké odolať zbieraniu niektorých stoniek. Som veľkým fanúšikom ich mini kvetinových kytíc, ktoré majú vždy rôzne textúry. Je to jednoduchý spôsob, ako pridať farbu na môj konferenčný stolík a rád to považujem za malú formu starostlivosti o seba. Navyše mi kytice vydržali niekoľko týždňov, čo znamená, že minúť 3,99 dolára je ešte väčšia krádež.

Špargľové rizoto - 3,29 dolárov

Tradičné rizoto si vyžaduje čas a trpezlivosť, dve veci, ktoré môžu byť v nabitom programe ťažké dosiahnuť. Našťastie tu prichádza na rad špargľové rizoto. Stále budete mať rovnakú krémovú štruktúru rizota, ale spojí sa za pár minút. Pre Malcouna bol tento nález v mraziarenskej uličke obzvlášť užitočný pri renovácii kuchyne. Uvarila si tašku na bočnom horáku svojho grilu, zatiaľ čo s ľahkosťou grilovala kurča alebo klobásky, aby bolo chutné jedlo.Plnené - 2,99 dolárov

Ďalším lacným produktom, ktorý šetrí čas, na ktorý sa Malcoun spolieha, sú konzervované dolmy. Tieto hroznové listy sú plnené ryžou, cibuľou a bylinkami, vrátane kôpru a mäty. Vždy si ich nechá pár vo svojej špajzi, aby ich uchmatla. 'Dolmas sú úplne moje obľúbené na núdzový obed,' hovorí Malcoun. 'Dokonca som ich priviezol na kempingové výlety. Napchávame ich do wrapov s hummusom alebo tzatziki, alebo otvárame konzervu na šťastnú hodinu.'

duchovné zviera čierneho medveďa

Súvisiace: Najlepšie 2-zložkové obedy od Trader Joe's pre rýchle a zdravé jedlo, podľa bývalého zamestnanca

Cesnakový nátierkový dip – 2,99 dolárov

Pozývame všetkých milovníkov cesnaku! Tento krémový dip, podobný libanonskému toum, môžete natrieť na sendviče, podávať so shawarmou alebo falafelom alebo si ho vychutnať s trochou surovej zeleniny na boku. Kenniff, ktorý miluje surový cesnak, hovorí: 'Natieram ho na všetko.' Zatiaľ čo chuť cesnaku je výrazná, citrón pomáha vyrovnávať chuť allium.

Všetko okrem bagelového jogurtového dipu - 3,49 dolárov

Keď stojíte v uličke, hľadajte Všetko okrem bagelového jogurtového dipu, ktorý mal Malcoun obľúbený. Krémový, pikantný dip je vyrobený z gréckeho jogurtu a obsahuje obľúbenú korenistú zmes od Trader Joe Všetko okrem bagelu, zmes sezamových semienok, maku, sušeného cesnaku, sušenej cibule a morskej soli. Tento slaný dip si môžete vychutnať na mnoho spôsobov, ale my ho radšej naberáme s krekrami, pita chipsami alebo surovou zeleninou.

Zhoug omáčka - 2,99 dolárov

Zhoug, ktorý sa považuje za pôvod v Jemene, je pikantná bylinková omáčka a korenie obľúbené na celom Blízkom východe. Omáčka získava svoj zelený odtieň a chuť kombináciou koriandra a paprík jalapeño. Kenniff navrhuje hodiť ho s ryžou alebo pridať do omáčok, polievok alebo cestovinového šalátu. Zoberte si omáčku Zhoug na vašej ďalšej ceste alebo si skúste pripraviť vlastnú s našou Zhougova omáčka recept.

Koreniaca zmes Green Goddess – 2,49 dolárov

Som veľkým fanúšikom zeleného obliekania bohyne, takže som bol nadšený, že som našiel chute, ktoré milujem, vo vhodnej koreniacej zmesi, ktorá je stabilná pri skladovaní. Zmes obsahuje zmes sušenej cibule, cesnaku, citrónu, pažítky a petržlenovej vňate, takže do jedál môžem pridať allium a bylinkovú príchuť v jednom pretrepaní. Milujem ho posypať ružičkovým kelom pred pražením a kombinácia chutí je obzvlášť dobrá na lososa.

Green Goddess Dressing – 3,99 dolárov

Je zrejmé, že milujeme chute zelenej bohyne, pretože je na tomto zozname dvakrát! Tento krémový, živý dresing je vyrobený z avokáda, zelenej cibuľky, citrónovej šťavy, cesnaku a množstva čerstvých byliniek vrátane bazalky a pažítky. Malcoun si vždy kúpi viacero fliaš, aby ich schoval do špajze, aby pokvapkal šaláty a misky s obilím alebo si do nich namáčal zeleninu.

Súvisiace: 6 najlepších občerstvenia obchodníka Joea na piknik podľa dietológa

Tamales - 3,99 dolárov

Malcoun aj Kenniff sú fanúšikmi mrazených tamales. 'Tamáles majú skvelú cenu a plnosť. Navyše idú z mrazničky do parného koša na tanier asi za 20 minút,' chváli Kenniff. Či už si vyberiete Chicken & Cheese Tamales, Beef Tamales alebo Cheese & Green Chile Tamales, určite budete mať chutné jedlo za prijateľnú cenu.

Vznešené zmrzlinové sendviče - 4,99 dolárov

Bez ohľadu na sezónu mám vždy zmrzlinu v mrazničke – a často sú to tieto zmrzlinové sendviče. Sú v podstate dokonalé: vanilková zmrzlina vložená medzi dve čokoládové sušienky a zrolovaná v mini čokoládových lupienkoch. Navyše sa mi páči, že sú to v podstate dva dezerty v jednom. Každý sendvič vyjde na 1,25 dolára, čo je oveľa dostupnejšie ako ísť do miestneho obchodu s naberačkami.

`  Zobraziť sériu