Všetci by sme mohli použiť niekoľko tipov, ktoré pomôžu nášmu doláru ísť ďalej pri nakupovaní potravín.

Vitajte v Šetrný . Týždenná rubrika, v ktorej pridružená redaktorka výživy a registrovaná dietológka Jessica Ballová hovorí o tom, ako nakupovať potraviny s obmedzeným rozpočtom, robiť zdravé jedlá pre jedného alebo dvoch a robiť rozhodnutia šetrné k Zemi bez toho, aby ste museli prerábať celý svoj život.



Inflácia posiela ceny v obchodoch s potravinami na rekordné maximá v celej krajine. Najmä po niekoľkých posledných rokoch všetci chceme, aby náš dolár išiel čo najďalej, pokiaľ ide o jedlo. Existuje niekoľko spôsobov, ako ušetriť peniaze pri nákupe potravín, ako sú nákupy, kupóny a nakupovanie iba toho, čo potrebujete, pomocou sekcie pre hromadné, ak ju máte vo svojom miestnom obchode. Ale aj niektoré super-jednoduché vylepšenia vo vašom zozname potravín môžu pomôcť viac, než si myslíte. Tu je 13 jednoduchých swapov, ktoré vám pomôžu zdravo sa stravovať a zároveň ušetriť viac ako 30 dolárov za týždeň (presne 33,08 dolárov). Ceny sme vypočítali na základe nákladov v populárnych potravinách, ale náklady na jedlo sa môžu líšiť v závislosti od toho, kde žijete.

Súvisiace : Objavte úplne bezplatný trik, ktorý pomohol jednej žene ušetriť približne 400 dolárov mesačne na potravinách





  žena v ochrannej maske nakupuje v supermarkete žena v ochrannej maske nakupuje v supermarkete Kredit: Getty Images / Images od Tang Ming Tung

13 swapov schválených dietológom, ktoré vám tento týždeň pomôžu ušetriť viac ako 30 dolárov na potravinách

1. Vymeňte libru mletého hovädzieho mäsa za plechovku fazule (ušetrite 3,06 USD)

Jeden skvelý spôsob, ako ušetriť peniaze, je vymeniť mäso za rastlinné bielkoviny. Najmä fazuľa je cenovo dostupná, stačí len 1,28 dolára za 16 uncovú plechovku (v porovnaní so 16 uncami mleté ​​hovädzie mäso, ktoré stojí okolo 4,34 USD ). Fazuľa je tiež nabitý živinami ako bielkoviny, vláknina a antioxidanty a štúdie zistili, že môžu pomôcť pri chudnutí, znižovaní hladiny cholesterolu a pri znižovaní krvného tlaku. Recepty ako u nás Tacos z čiernej fazule a Koriandrové fazuľové burgery so smotanovým avokádovo-limetkovým šalátom pomôže vám ich bez problémov vymeniť za mleté ​​hovädzie mäso.

2. Vymeňte čerstvé bobule za mrazené (ušetríte 4,10 USD)

Mrazené bobule sú jedným z potraviny, bez ktorých nikdy neodídem z obchodu . V porovnaní s čerstvými bobuľami mrazené bobule vydržia oveľa dlhšie a zbierajú sa v najvyššej zrelosti, takže môžete znížiť plytvanie potravinami bez obetovania výživy. Nehovoriac o tom, že väčšie porcie dostanete za oveľa menej. Mrazené bobule stoja okolo 2,80 dolárov za 18 uncí , v porovnaní s 6,90 dolárov za čerstvé . Navyše, mrazené bobule sú pripravené na zmiešanie s iným ovocím a zeleninou, ako je špenát, ako výživné jedlo alebo občerstvenie (pozrite si naše Recept na čučoriedkovo-špenátové smoothie pre podrobnosti).



3. Vymeňte čerstvého lososa za konzervovaného tuniaka (ušetríte 2,74 USD)

Morské plody sú niečo, čo mnohí z nás znesú jesť viac, ale rýchlo sa predražia. Našťastie existuje niekoľko spôsobov kúpte si viac morských plodov, pričom neprekročíte svoj rozpočet , jedným z nich je výber konzervovaných rýb pred čerstvými. Len tak 0,78 USD , získate 5 uncí tuniaka, ktorý je pripravený na konzumáciu, v porovnaní s čerstvým lososom, ktorý stojí okolo 3,52 $ pre rovnakú porciu, ktorú je tiež potrebné pred jedlom uvariť. Rybie konzervy sú skvelým doplnkom šaláty , cestoviny , tacos, rybie koláčiky a viac.

4. Vymeňte zásoby z obchodu za domáce (ušetríte 2,82 USD)

Vedeli ste, že môžete? pripravte si svoj vlastný domáci vývar pomocou zeleninových zvyškov by ste inak mohli vyhodiť? Všetko to stojí trochu času a plánovania dopredu. V priemere tak ušetríte 2,82 USD za 32 uncí ktoré by ste míňali na akcie z obchodu. Aby to bolo jednoduché, majte galónové mraziace vrecko alebo veľkú nádobu vo vašej mrazničke a pridajte kúsky zeleniny, ako sú konce cibule, šupky mrkvy, konce zeleru, stonky húb a ďalšie. Potom, keď je vrecko alebo nádoba plná, poduste ju na varnej doske s vodou, aby ste si pripravili vývar.

5. Vymeňte kura za tofu (ušetríte 2,26 USD)

Ďalšou výmenou bielkovín na rastlinnej báze, ktorá vám môže ušetriť nejaké vážne peniaze, je použitie tofu namiesto hydiny. Jedna libra pevného tofu stojí približne 2,98 USD , pričom kila kuracích pŕs je bližšie 5,24 dolárov . Navyše, tofu je chutné, keď je vopred marinované a je chutným doplnkom praženica , rezance a grilované jedlá .

duchovný význam moriek

6. Vymeňte kuracie prsia za kuracie stehná (ušetríte 3,40 USD)

Hoci sa to môže zdať ako malá zmena, výber kuracích stehien nad kuracími prsiami vám môže pomôcť ušetriť pôsobivú sumu na účte za potraviny. Kuracie stehná sú len 1,84 dolára za libru v porovnaní s 5,24 dolárov na kuracie prsia. To je neuveriteľných 3,40 dolárov späť (čo by mohlo zaplatiť za balík tofu alebo plechovku fazule s voľným priestorom)! Pri výmene kuracích stehien za prsia v recepte si uvedomte, že časy varenia sa môžu mierne líšiť v závislosti od veľkosti a hrúbky.

čo predstavuje biely králik

7. Vymeňte čerstvú zeleninu za mrazenú (ušetríte 1,52 USD)

Mrazená zelenina môže byť jednou z najviac podceňovaných potravín, ktoré si môžete kúpiť, keď sa snažíte jesť zdravo s obmedzeným rozpočtom. Napríklad stojí mrazený špenát 0,83 USD na 10 uncí, kým je čerstvé 2,35 dolárov za rovnakú sumu. Mrazená zelenina navyše vydrží oveľa dlhšie ako jej čerstvé náprotivky, takže sa nemusíte obávať plytvania jedlom. Pre akýkoľvek recept, ktorý vyžaduje varenú zeleninu, možno namiesto čerstvej zvyčajne použiť mrazenú (len sa uistite, že ste po rozmrazení mrazenej zeleniny vypustili všetku prebytočnú vlhkosť).

8. Vymeňte organické produkty za konvenčné (ušetríte 1,16 USD)

Okolo organických a konvenčných produktov a toho, čo skutočne stojí za vaše peniaze, je veľa zmätku. V niektorých prípadoch biopotraviny môžu mať oproti konvenčnej zelenine mierny náskok , ale najdôležitejšou vecou je prijímať dostatok produktov vo vašej strave. Ak máte obmedzený rozpočet, nákup konvenčných potravín vám môže pomôcť ušetriť peniaze a využiť všetky výhody konzumácie väčšieho množstva zeleniny. Bežná brokolica je len 1,72 dolára za libru , o viac ako dolár menej, než je cena organického (v 2,88 dolára za libru ).

9. Vymeňte čerstvé paradajky za konzervované (ušetríte 1,18 $)

Sú len asi tri mesiace v roku, kedy som neoblomný v používaní čerstvých paradajok, a práve vtedy ich môžem získať čerstvé zo svojej záhrady alebo z farmárskeho trhu. Po zvyšok roka ma namiesto toho môžete nájsť zásobiť konzervovanými paradajkami. Iba pri 0,72 USD za 15 uncí. môcť , sú super cenovo dostupné, stabilné pri skladovaní a sú žiadané v mnohých receptoch na cestoviny, dusené mäso, čili a ďalšie. Čerstvé paradajky sú 1,90 dolára za libru a je potrebné ho použiť hneď po zakúpení. Podľa môjho názoru sú čerstvé paradajky oveľa cennejšie, keď sú v sezóne.

10. Vymeňte známe značky za značky z obchodu (ušetríte 2,47 USD)

Iste, môžeme mať známe značky, ktoré si radi pamätáme z detstva, ale keď nakupujete s obmedzeným rozpočtom, značky v obchodoch majú zvyčajne nižšie ceny za podobný produkt. Napríklad stojí Walmart Great Value Peanut Butter 3,47 dolárov za 40 uncí v porovnaní s 5,94 dolárov pre Jif. Aj keď môžu existovať niektoré značky, ktoré vám stoja za dodatočné výdavky, výnimky pre produkty značky obchodu môžu prispieť k úspore peňazí.

11. Vymeňte prémiové značky ako Ben & Jerry's za Breyer's (ušetrite 3,16 $)

Podobne ako pri výbere značky obchodu, výber lacnejších značiek vám môže ušetriť peniaze pri výbere prémiových značiek s vyššou cenou. Napríklad pinta zmrzliny Ben & Jerry's je 4,48 dolárov zatiaľ čo rovnaké množstvo značky Breyers len stojí 1,32 USD . Aj keď milujeme Ben & Jerry's (najmä tu vo Vermonte), výber cenovo dostupnejšej značky vám tento týždeň môže pomôcť ušetriť a zároveň uspokojiť chuť na sladké.

12. Vymeňte organické vajcia za bežné vajcia (ušetríte 3,01 USD)

Vajcia sú jedným z najdostupnejších bielkovín v obchode s potravinami, ale ich ceny sú momentálne na vzostupe . Ak chcete, aby boli cenovo dostupnejšie (aj keď stoja viac ako zvyčajne), vyberte si generické vajcia značky obchodu (okolo 1,66 dolárov za tucet ) cez organické vajcia (bližšie k 4,76 dolárov ).

13. Vymeňte cereálie známych značiek za značkové cereálie (ušetríte 1,71 USD)

Cereálie sú nostalgické jedlo a mnohí z nás s nimi na našich regáloch vyrastali. Aj keď môžete mať obľúbenú značku, výber značky v obchode vám môže tento týždeň pomôcť ušetriť peniaze na účte za potraviny. Náklady na obilniny Walmart Great Value Honey Nut O 2,27 $ za krabicu v porovnaní s 3,98 dolárov za trochu menšiu škatuľku Honey Nut Cheerios. Ako pri každom swape, ani pri každom nákupe sa nemusíte vyhýbať svojim obľúbeným značkám, ale ak necítite výrazný rozdiel, rozhodnite sa pre cenovo dostupnejšie značky z obchodu.

Spodný riadok

Všetci by sme práve teraz mohli využiť malú pomoc pri šetrení peňazí v obchode s potravinami a dúfame, že tento zoznam môže poskytnúť nejakú inšpiráciu. Ak je všetkých 13 swapov ohromujúcich, zamerajte sa len na niekoľko. Jednou z najdôležitejších súčastí zdravého stravovania je zabezpečiť, aby vám veci, ktoré kupujete, boli príjemné. Aj niekoľko malých úprav môže časom viesť k veľkým úsporám.

`  Zobraziť sériu
  • Som dietológ a toto sú moje obľúbené večere s pohodlným jedlom na jeseň
  • Najlepší dietológom schválený hack na chov kurčiat
  • Som dietológ a toto sú moje obľúbené večere v jednom hrnci
  • Som dietológ a toto sú jednoduché večere, ktoré robím, keď som si neplánoval jedlo