Nedovoľte, aby vám cestovanie prekážalo v užívaní si cieľa.

Vitajte v Šetrný . Týždenná rubrika, v ktorej pridružená redaktorka výživy a registrovaná dietológka Jessica Ballová hovorí o tom, ako nakupovať potraviny s obmedzeným rozpočtom, robiť zdravé jedlá pre jedného alebo dvoch a robiť rozhodnutia šetrné k Zemi bez toho, aby ste museli prerábať celý svoj život.čo symbolizuje mucha

Po určitom čase voľna sa tento rok veľa ľudí vracia k cestovaniu na dovolenkové obdobie. Cestujú, aby trávili čas s rodinou alebo blízkymi, alebo si jednoducho vzali tak potrebnú dovolenku. Bez ohľadu na to, kam vás vaše cesty zavedú, uskutočnenie cesty si vyžaduje určité úsilie (logisticky a fyzicky). Ak cestujete lietadlom alebo idete do iného časového pásma, cesta môže byť obzvlášť vyčerpávajúca. Nedovoľte však, aby stres z cestovania zmenšil radosť a vzrušenie zo zimného oddychu. Tieto jednoduché tipy vám pomôžu zostať zdravými a cítiť sa počas prepravy čo najlepšie.

  Mladá žena s mobilným telefónom a slúchadlami kráča s kufrom Mladá žena s mobilným telefónom a slúchadlami kráča s kufrom Poďakovanie: Getty Images / Westend61

1. Hydratovať, hydratovať, hydratovať

Okrem cestovania je ich veľa dôvody, prečo zostať hydratovaný . Je to dôležité pre váš mozog, srdce, kĺby, pokožku a ďalšie. Nehovoriac o, dehydratácia prichádza s niektorými dosť nepríjemnými vedľajšími účinkami: bolesťami hlavy, vyčerpanými energetickými rezervami a vyšším rizikom mŕtvice, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Nie ďakujem. Prineste si so sebou plniteľnú fľašu s vodou a určite pravidelne piť dúšky . Toto je obzvlášť dôležité pri cestovaní lietadlom, pretože umelá klimatizácia môže mať vlhkosť len 10 až 20 percent (oveľa nižšie ako v prirodzenom prostredí), čo uľahčuje dehydratáciu. Ak ho potrebujete vymeniť z vody, vyhnite sa dehydratácii nápojov s veľkým množstvom pridaného cukru alebo alkoholu. Namiesto toho sa rozhodnite pre seltzer alebo bylinkový čaj.

2. Vyberte si ovocie a zeleninu, keď môžete

Letisko a jedlo v lietadle nie sú najlepšie. V posledných rokoch sa však zlepšili. Väčšina letísk má aspoň jeden kiosk s čerstvým ovocím a zeleninou na rýchly nákup a väčšina reštaurácií má na jedálnom lístku šaláty. Ak šoférujete, zabaľte si vlastné občerstvenie z čerstvých produktov, ktoré dobre cestuje: zeler a arašidové maslo, mrkva alebo jablká a hummus a pomaranče alebo hrozno. Je to skvelá šanca, ako zvýšiť príjem produktov. Živiny v ovocí a zelenine pomôžu udržať vaše telo nabité a vyživené a váš imunitný systém sa vám poďakuje. Navyše čerstvé produkty majú vysoký obsah vody, čo pomáha s hydratáciou.

3. Nájdite jemný pohyb

Či už cestujete lietadlom, autom alebo vlakom, dlhé sedenie je nevyhnutné (pokiaľ si nemôžete dovoliť luxusné sedačky prvej triedy s posteľami... nie sme rovnakí). Sedieť celý deň má veľa nežiaduce vedľajšie účinky . Medzi tie najčastejšie a ktorým sa dá vyhnúť patria bolesti chrbta, hlavy a kĺbov. Nehovoriac o úbytku energie z toho, že celé hodiny nič nerobíme. Ak chcete pomôcť v boji proti tejto letargii, pokúste sa vykonať nejaký jemný pohyb, ak je to možné. Prejdite sa okolo terminálu alebo na odpočívadle. Prišli ste k vašej bráne skoro? Pred nastúpením si urobte mierny strečing. Môžete dokonca prejsť niekoľko kôl v lietadle, najmä pri dlhých letoch, samozrejme, ak je značka bezpečnostného pásu vypnutá. Pomôže vám to rozprúdiť krv a naštartovať svaly, čo môže zvýšiť energiu a pomôcť vám prekonať negatívne účinky sedenia.čoho symbolizujú korytnačky

4. Zostaňte duševne stimulovaní

Jedným zo spôsobov, ako sa cítiť lepšie, keď trávite veľa času prepravou, je udržiavať svoju myseľ stimulovanú. Prečítajte si knihu alebo časopis alebo si zahrajte hru so svojimi spoločníkmi na cestách alebo so sebou samým, napríklad sudoku alebo krížovky. Ak viac inklinujete k hrám pre smartfóny alebo tablety, nezabudnite si aplikácie stiahnuť vopred. Zapisovanie si denníka alebo vyskúšanie meditačnej aplikácie sú skvelými spôsobmi, ako si premyslieť predchádzajúci rok a zamyslieť sa nad vecami, za ktoré ste vďační (napríklad schopnosť cestovať). Nielenže vám tieto návrhy pomôžu skrátiť čas, môžu vám tiež pomôcť vyhnúť sa skazenému rolovaniu celé hodiny (nie je to najlepší spôsob, ako sa dostať do sviatočného ducha).

5. Preskočte The Booze

Viem, viem, po dlhom roku ste konečne na dovolenke a možno vás láka oddýchnuť si pri poháriku. Zatiaľ čo príležitostný alkoholický nápoj sa určite hodí k zdravému životnému štýlu, cestovanie nemusí byť tým najlepším obdobím, kedy si ho dopriať. Víno alebo tvrdý alkohol môžu mať zvláštnu výhodu dehydratačný účinok kvôli ich vyššej ABV v porovnaní s pivom. Alkohol na nás môže mať väčší vplyv, keď sme vo výške 35 000 stôp, pretože prostredie v kabíne a nadmorská výška môže viesť k dehydratácii , čím sa alkohol cíti silnejším. Dopriať si let alebo pred letom môže viesť k pred dovolenkovej kocovine a kto to chce? Nechajte si oslavu, keď prídete!

`  Zobraziť sériu
  • Som dietológ a toto sú moje obľúbené večere s pohodlným jedlom na jeseň
  • Najlepší dietológom schválený hack na chov kurčiat
  • Som dietológ a toto sú moje obľúbené večere v jednom hrnci
  • Som dietológ a toto sú jednoduché večere, ktoré robím, keď som si neplánoval jedlo