Pozrite sa, čo vlastne jete, keď ste na stredomorskej strave, plus chutné recepty a nápady na prípravu jedál.   Špenát a vajcia s malinami večera 3 stredomorská zelenina pita hummus

Keď sa pozrieme späť na históriu stravovacích trendov, je len málo takých, ktoré obstáli v skúške času. Práve tie, ktoré skutočne fungujú, vydržia po celé roky a stredomorská strava sa naďalej osvedčuje ako jeden z najzdravších spôsobov stravovania. Chcete chrániť svoje srdce, znížiť riziko cukrovky, dosiahnuť zdravú váhu a v konečnom dôsledku žiť dlhšie? Výskum ukazuje, že to všetko a potenciálne aj viac môžete urobiť tak, že si zo stredomorskej stravy urobíte svoj spôsob života.Čítaj viac: Všetko, čo potrebujete vedieť o stredomorskej strave

Dodržiavanie stredomorskej stravy nemusí znamenať, že ku každému jedlu jete paradajky, syr feta, lososa, olivy a kuskus – aj keď je to skutočne chutná kombinácia. Ale to je o vypĺňaní týchto kategórií pri každom jedle – vrátane zdravého ovocia a zeleniny (a veľa ich), mliečnych výrobkov bohatých na vápnik (dokonca aj tých vyšší obsah tuku ), chudé bielkoviny (najmä tie rastlinné), tuky prospešné pre srdce (ako tie, ktoré nájdete v lososovi, olivovom oleji a orechoch) a zdravé celozrnné obilniny (skupina potravín rockovej hviezdy, ktorá má tendenciu nemilovať to zaslúži-pozerám sa na teba keto diéta a paleo s vašou uhľohydrátovou taktikou). The 'platničková metóda' je ľahko sledovateľný vizuál toho, ako vytvoriť jedno z týchto zdravých jedál. Polovicu taniera naplňte ovocím a zeleninou, štvrtinu celozrnnými výrobkami a poslednú štvrtinu chudými bielkovinami, pričom na rôzne spôsoby prisypte zdravé tuky a mliečne výrobky.

Na stredomorský spôsob stravovania nemusíte robiť len tradičné jedlá stredomorského štýlu z Talianska, Grécka či Španielska. Natiahnite si nohy a vstúpte do iných kuchýň, pričom stále používajte tento vzorec na vytvorenie zdravého jedla. The Misky na čiernu ryžu Bahn Mi a Krevetové tacos s avokádovým krémom sú dva skvelé recepty na začiatok.

čo to znamená, keď vidíš holubicu

Ako vyzerá skutočný deň stredomorskej stravy

Tieto zdravé Stredomorské diétne recepty spojte princípy stravovania, aby ste vytvorili chutný deň stravovania. Začnite svoj deň energizujúcimi raňajkami, zahrňte uspokojivý obed a zakončite vyváženou večerou s občerstvením, aby ste si udržali stabilnú hladinu energie. Prejdite si inšpiráciu na zdravé stravovanie a nenechajte si ujsť stravovacie plány nižšie.Raňajky: Špenát a vajcia s malinami

  grécky jogurt s ovocím a orechmi Špenát a vajcia s malinami

Výdatný plátok celozrnného toastu posypeme rozmiešanými vajíčkami a duseným špenátom a podávame s bacuľatými malinami, aby sme v jedle nabrali vlákninu. Tieto jednoduché raňajky sa dajú pripraviť na sto spôsobov. Chrumkavý kúsok toastu je dokonalou nádobou na polevy, ako je orechové maslo a banány, šťouchané avokádo a zelenina alebo smotanový syr a údený losos. Vyplňte všetky medzery pridaním niečoho na stranu, ako je jogurt, viac ovocia alebo orechov.

Pozrieť viac: Zdravé recepty na stredomorské raňajky

horská koza duchovné zviera

A.M. občerstvenie: Grécky jogurt s ovocím a orechmi

  Stredomorská cícerová quinoa misa grécky jogurt s ovocím a orechmi

Tento jednoduchý snack s bielkovinami (z jogurtu) a zdravým tukom (z orechov) je chutnou voľbou, ktorá vám pomôže stihnúť obed. Pridajte akékoľvek ovocie, ktoré máte po ruke, a experimentujte s rôznymi polevami, ako sú orechy, semienka alebo granola, aby ste našli svoju obľúbenú kombináciu chutí.

obed: Stredomorská cícerová quinoa misa

  Grécka pečená ryba so zeleninou Stredomorská cícerová quinoa misa

Oživte svoju obedovú rutinu touto svetlou miskou na obilie v stredomorskom štýle. Toto zdravé jedlo prekypujúce množstvom rastlinných bielkovín (z quinoi a cíceru) vám zaistí pocit sýtosti a spokojnosti celé popoludnie. Nakrájaná uhorka, olivy, syr feta a svetlá omáčka z praženej červenej papriky to všetko spájajú. Pripravte si jedlo podľa tohto receptu na začiatku týždňa, aby ste mali pripravené jednoduché a zdravé obedy.

Pozrieť viac: Zdravé nápady na stredomorský obed do práce

večera: Grécka pečená ryba so zeleninou

 Grécka pečená ryba so zeleninou

Tento zdravý recept na lososa s farebnou zeleninou a bylinkami a korením plným chuti je základom stredomorskej stravy. Zdravý a neuveriteľne chutný, tento recept na večeru na plechu je jasným víťazom. Podávajte cez celé zrno, napr quinoa , celozrnné orzo príp celozrnný kuskus dokončiť jedlo.

Pozrieť viac: 30 dní stredomorských diétnych večerí

duchovný význam slona

Stredomorské diétne plány, ktoré môžete vyskúšať

Prezrite si tieto stredomorské stravovacie plány, kde nájdete ďalšie rady a inšpiráciu.

7-dňový plán stredomorskej diéty na 1200 , 1 500 a 2000 kalórií

7-dňový plán stredomorskej diéty

30-dňový plán stredomorskej diéty

Ako si pripraviť týždeň stredomorských obedov za menej ako hodinu