> Prejdite na recept Ulož toUložené!

Autentický Arroz Con Pollo alebo latinskoamerické kuracie a ryžové jedlo je to najlepšie jedlo v jednom hrnci. Je to klasické kolumbijské jedlo, na ktorom som vyrástol a ktoré teraz rád varím pre svoju rodinu.Autentický Arroz Con Pollo alebo latinskoamerické kuracie a ryžové jedlo je to najlepšie jedlo v jednom hrnci. Je to klasické kolumbijské jedlo, na ktorom som vyrástol a ktoré teraz rád varím pre svoju rodinu.'

Inštrukcie

  • Kuracie mäso ochutíme octom, 1/2 lyžičky sazonu, adobom a cesnakovým práškom a necháme 10 minút odležať.
  • Rozohrejte veľkú hlbokú ťažkú ​​panvicu na strednú teplotu, pridajte 2 ČL oleja, keď je horúci.
  • Pridajte kuracie mäso a opečte ich 5 minút z každej strany. Vyberte a odstavte.
  • Vložte cibuľu, koriander, cesnak, škorice a korenie do mini kuchynského robota. Pridajte do panvice zvyšnú čajovú lyžičku olivového oleja a cibuľovú zmes poduste na stredne nízkej teplote do mäkka, asi 3 minúty.
  • Pridajte paradajku, povarte ďalšiu minútu. Pridajte ryžu, dobre premiešajte a povarte ďalšiu minútu.
  • Pridajte vodu, bujón (uistite sa, že sa dobre rozpúšťa) a zostávajúci sazon, zoškrabujte prípadné zhnednuté kúsky zo spodnej časti hrnca.
  • Ochutnajte soľ, mali by ste chutiť slane, aby vyhovovali vašej chuti, podľa potreby pridať ďalšie.
  • Pridáme kuracie mäso a vložíme ich do ryže, privedieme k varu. Dusíme na miernom plameni, kým sa väčšina vody neodparí a uvidíte, ako tekutina bublí v hornej časti ryžovej ryhy, potom znížte teplotu na mierny oheň a prikryte ju. Uistite sa, že je veko dobre utesnené, nemala by unikať para (medzi únik a pár môžete vložiť kúsok alobalu alebo papierovej utierky).
  • Varte 20 minút bez otvorenia veka. Vypnite teplo a nechajte ho sedieť s vekom ďalších 10 minút (nezvyšujte vrchol !!!) Chmýří vidličkou a jedzte!

Poznámky

Zvyšky možno zmraziť až na 6 mesiacov. Ak chcete zohriať, predošlú noc rozmrazte v chladničke a potom zohrejte v mikrovlnnej rúre alebo rúre.

Výživa

Podávanie:jedenhrnček ryže plus 1 stehno,Kalórie:410kcal,Sacharidy:47g,Bielkoviny:33.5g,Tuk:8g,Nasýtený tuk:dvag,Cholesterol:140mg,Sodík:655mg,Vláknina:jedeng,Cukor:0,5g Modré inteligentné body:9 Zelené inteligentné body:9 Fialové inteligentné body:9 Body +:8 Kľúčové slová:arroz con pollo, recept arroz con pollo, kuracie a ryžové mäso, španielske kuracie a ryžové recepty na varenie Bez mliečnych výrobkov' Mrazené jedlá' Bezlepkový' Vhodné pre deti' 8 PP 9 SP 9 SP 9 SP Recepty z kuracích pŕs Kuracie recepty Piateho mája Recepty na večeru Jeseň Latinské recepty Recepty Menej ako 10 dolárov Zimné zverejnené 16. decembra 2019 od Gina 308 Pripomienky / Zanechať komentár '