> Prejdite na recept Ulož toUložené!

Syrové pečené cestoviny vyrobené z talianskej kuracej klobásy, mozzarelly, ricotty, Pecorino Romano a špenátu. Perfektné na nakŕmenie hladnej rodiny!Syrové pečené cestoviny vyrobené z talianskej kuracej klobásy, mozzarelly, ricotty, Pecorino Romano a špenátu (ale nie'
Pečené cestoviny s klobásou a špenátom

Ak nechcete vyrobiť také veľké množstvo, môžete tento recept ľahko znížiť na polovicu. Talianska morčacie alebo kuracie klobása funguje skvele, použite čokoľvek, čo je vo vašej blízkosti. Pre bezmäsitú verziu vyskúšajte toto Pečené Ziti so špenátom recept.

Inštrukcie

  • Predhrejte rúru na 375F. Postriekajte pekáč s rozmermi 9 x 13 palcov sprejom z olivového oleja.
  • Veľký hrniec so slanou vodou privedieme k varu.
  • V strednej miske zmiešajte ricottu, 6 lyžíc syra Pecorino Romano a polovicu syra mozzarella.
  • Medzitým na veľkej hlbokej panvici opečieme klobásu rozpadajúcu sa na malé kúsky, kým nebude uvarená a odložená bokom.
  • Pridajte olej na panvicu a asi minútu duste cesnak, dávajte pozor, aby sa nespálil. Pridajte špenát a dochuťte trochou soli, korenia a povarte ďalšiu minútu.
  • Vráťte klobásu na panvicu a pridajte omáčku marinara, povarte ju na nízkej teplote asi 2 - 3 minúty.
  • Keď voda z cestovín zovrie, uvarte si cestoviny podľa pokynov na al dente, ale podlejte ich o 4 minúty menším odtokom a vráťte späť do hrnca.
  • Polovicu uvarených cestovín dáme do pripraveného pekáča a na vrch dáme polovicu mäsovej omáčky. Na rovnomernú vrstvu po vrchole omáčky po lyžičkách dajte zmes ricotty. Podlejeme zvyšnými cestovinami a zvyšnou omáčkou. Navrch dajte zvyšnú mozzarellu a syr Pecorino Romano.
  • Prikryjeme alobalom a pečieme 20 minút.
  • Odstráňte fóliu a pečte ďalších 6 - 7 minút alebo až kým sa mozzarella neroztopí a okraje mierne nezhnednú.

Výživa

Podávanie:jeden3/4 šálky,Kalórie:398kcal,Sacharidy:44g,Bielkoviny:27.5g,Tuk:12.5g,Nasýtený tuk:dvag,Cholesterol:47mg,Sodík:636mg,Vláknina:6g,Cukor:1.5g Modré inteligentné body:jedenásť Zelené inteligentné body:pätnásť Fialové inteligentné body:jedenásť Body +:10 Kľúčové slová:Pečené cestoviny, pečené cestoviny s klobásou, syrové pečené cestoviny, zdravé cestoviny, recepty na talianske cestoviny Mrazené jedlá' Bezlepkový' Vhodné pre deti' Recepty na prípravu jedál' 10 PP 11 SP 11 SP Kastróly Kuracie recepty Recepty na večeru Recepty bez vajec Jeseň Talianske inšpirované recepty Recepty na prípravu jedál Recepty na cestoviny Recepty Zimné zverejnené 4. septembra 2012 od Gina 207 Pripomienky / Zanechať komentár '