> Prejdite na recept Ulož toUložené!

Gratinovaný ružičkový kel je perfektnou prílohou k sviatku! Ružičkový kel sa pečie do chrumkava, potom sa naleje s ľahkou syrovou omáčkou z Gruyere a parmezánu a pečie sa do hneda a bubla. Ak ste rovnako posadnutí ružičkovým kelmi ako ja, vy'Gratinovaný ružičkový kel je pražený do chrumkava, potom dopečený ľahkou syrovou omáčkou z Gruyere a parmezánu a pečený do hneda a bublanina - perfektné sviatočné jedlo!

Gratinovaný ružičkový kel je pražený do chrumkava, potom dopečený ľahkou syrovou omáčkou z Gruyere a parmezánu a pečený do hneda a bublanina - perfektné sviatočné jedlo!' Gratinovaný ružičkový kel

Ak ste rovnako posadnutí ružičkovou kapustou ako ja, budete ich milovať! Ďalšie gratinované recepty, ktoré mám rád, sú Gratinovaný špenát , Gratinovaná špirálová zimná vegetariánska zmes, a klasika Zapekané zemiaky Au Gratinované .

Inštrukcie

  • Predhrejte rúru na 400 ° F. Nastriekajte gratinovanú misku alebo kastról 8'x12 'na olivový olej. Pridajte ružičkový kel a dochuťte soľou a korením. Brusel nastriekame na olivový olej viac a vložíme do dolnej tretiny rúry. Pečieme 15 minút, hodíme a pečieme ďalších 10 minút.
  • Medzitým si na strednom ohni zohrejeme strednú nelepivú panvicu. Pridáme maslo a necháme ho rozpustiť, pridáme šalotku a varíme do zmäknutia asi 4 až 5 minút. Šalotkou posypeme múku, aby vznikla šúľance, ktorú šľaháme 1 až 2 minúty. Pridajte mlieko a miešajte vareškou, kým sa dužina nezapracuje do mlieka. Varíme na miernom ohni asi 4 minúty za stáleho miešania, kým omáčka nezhustne. Do bielej omáčky pridáme čerstvý tymián, parmezán a polovicu nastrúhaného syra Gruyere a miešame, kým sa syr nerozpustí a nezapracuje do omáčky.
  • Nalejeme na ružičkový kel a na vrch dáme zvyšný syr. Pečieme 15 minút, kým vrch nie je mierne hnedastý a bublinkový.

Výživa

Podávanie:jeden/ 2 šálky,Kalórie:110kcal,Sacharidy:12g,Bielkoviny:7g,Tuk:5g,Nasýtený tuk:2.5g,Cholesterol:14mg,Sodík:135mg,Vláknina:3g,Cukor:3g Modré inteligentné body:3 Zelené inteligentné body:3 Fialové inteligentné body:3 Body +:3 Kľúčové slová:Najlepší recept na ružičkový kel, ružičkový kel, gratinovaný kel, ružičkový kel, pražený ružičkový kel Bezlepkový' Low Carb' Vegetariánske jedlá' 3 PP 3 SP 3 SP 3 SP Vianoce Recepty bez vajec Jeseň Prázdninové recepty Recepty Strany Recepty na Deň vďakyvzdania Zimné zverejnené 3. novembra 2018 od Gina 181 Pripomienky / Zanechať komentár '