> Prejdite na recept Ulož toUložené!

Šošovicová polievka s maslom a kel je pohodlná a bohatá na živiny vďaka tekvici, šošovici, kelu a póru.Šošovicová polievka s maslom a kel'
Šošovicová polievka s maslom a kel

Táto vegetariánska šošovicová polievka so šošovicovými tekvicami je ako misa pohodlia - ideálny spôsob, ako sa zahriať v chladnej noci. Táto farebná polievka pripravená zo zdravých surovín chutí vynikajúco. Varený pór dodáva telu polievky zložitosť. Ak chcete ešte viac receptov na šošovicovú polievku, vyskúšajte môj Libanonská šošovicová polievka , Šošovicová polievka so špenátom a Instantné kuracie a šošovicové polievky .

Inštrukcie

  • Ohrejte ťažký hrniec alebo holandskú rúru na stredný oheň.
  • Keď je horúci, pridajte olej, potom pridajte cibuľu, mrkvu, pór a zeler, znížte teplotu a za stáleho miešania povarte asi 4 až 5 minút.
  • Pridajte paradajkovú pastu a za stáleho miešania povarte 2 minúty.
  • Pridáme vývar, bobkový list a šošovicu a privedieme k varu.
  • Stíšime oheň, prikryjeme a dusíme do polovice varenia, 20 minút.
  • Pridajte maslo a povarte ho do mäkka, ešte asi 15 minút. Bobkový list vyhoďte, podľa chuti dochuťte soľou a korením.
  • Pridajte kel a varte o 7 minút dlhšie, kým kel nie je jemný.

Poznámky

Zmrazenie: Polievku nechajte vychladnúť a potom ju premiestnite do mrazničky bezpečnej nádoby. Uchovávajte zmrazené až 3 mesiace.
Ak chcete zohriať, premiestnite noc predtým do chladničky, potom znovu zohrejte na sporáku alebo v mikrovlnnej rúre.

Výživa

Podávanie:jeden1/3 šálky,Kalórie:122kcal,Sacharidy:25g,Bielkoviny:4g,Tuk:1.5g,Nasýtený tuk:0,5g,Sodík:309,5mg,Vláknina:7g,Cukor:8g Modré inteligentné body:jeden Zelené inteligentné body:dva Fialové inteligentné body:jeden Kľúčové slová:šošovicová polievka, šošovicová polievka s maslom, vegánska šošovicová polievka, vegetariánska šošovicová polievka Bez mliečnych výrobkov' Mrazené jedlá' Bezlepkový' Vegetariánske jedlá' 1 SP 1 SP 2 SP Butternut Squash recepty Recepty na večeru Recepty bez vajec Jeseň Recepty zŕn a strukovín Pôstne priateľské recepty Obed Jeden hrniec recepty Recepty Polievka Vegánske recepty Zimné zverejnené 30. novembra 2020 od Gina 66 Pripomienky / Zanechať komentár '