Toto len v: Moje brucho nikdy nebolo plochejšie.  osoba nalievajúca červené víno do pohára

Foto: Getty / Luis AlvarezKeď hovorím o alkohole, vo všeobecnosti opisujem svoje návyky pri alkohole ako také: 'Nie som veľký pijan, ale milujem pohár vína päť až šesť večerov v týždni.' Prepáč... čo? Cítite to pokrytectvo tak silno ako ja zo svojho miesta tu? Aj keď si len zriedka dám viac ako dve porcie čohokoľvek alkoholického (vína, piva alebo koktailov), moje obľúbené číslo je jeden a pol a toto číslo si dám viac ako občas.

Súvisiace : Je pitie alkoholu škodlivé pre moje zdravie?

Poviem to takto: Na výzvu v prieskumoch v ordinácii uvádzam svoje alkoholové návyky ako 1-3 nápoje týždenne. Pretože, aj keď pijem trochu viac, nie je to tak, že by som mal nejaký problém alebo niečo podobné. Mám rád pocit tepla a žiarivosti a naozaj milujem chuť vína. Zdvihnite pohár Pinotu, ak dokážete súvisieť.

čo symbolizuje sova

Ale asi posledný rok veľa rozmýšľam, či mi tento prístup k alkoholu naozaj slúži. Zdá sa mi trpieť kocovinou oveľa jednoduchšie ako priemerný človek (alebo je to možno len taká vec, ktorá vás „privíta vo veku 30 rokov“?) a tieto opice trvajú oveľa dlhšie ako kedysi.Okrem toho som kráčal životom s tým, čo môžem opísať len ako vágny, skrytý, ale neustály pocit, že som mierne mimo a mierne zle. Moje brucho sa často trápi a som veľmi nafúknutá. Som skoro stále unavený a pretĺkam sa dňami, bojím sa stretnutí, úloh a práce, ktoré ma naháňali.

A tak som sa rozhodol urobiť niečo divokejšie, ako si dať každý večer pohár vína – 30 dní si ho vôbec nedávať. Presne tak, celý mesiac som sa zaviazal, že pôjdem úplne zadarmo, aby som zistil, ako sa cítim a či má alkohol niečo spoločné s mojimi zlými vibráciami a telesnými problémami. Udiali sa tri veľké zmeny – a vôbec neboli také, aké som očakával.

Spal som oveľa lepšie

Vždy som bol dosť úzkostlivý človek. V mojich dvadsiatich rokoch som tvrdil, že nočný pohár vína mi pomohol upokojiť sa natoľko, že som mohol zaspať. Ale je tu vec: aj keď mi to možno spočiatku pomohlo dostať sa do krajiny snov, ten alkohol vážne narušil môj REM cyklus . A čím som starší, tým je tento problém výraznejší. Keď pijem, vstávam na cikanie aj päťkrát za noc. Mám bizarné a často desivé sny. Brúsim si zuby, ako keby nenávidieť zubárov je moja práca na plný úväzok. Zobudím sa pred východom slnka a vždy sa cítim vyčerpaný.

Nie je prekvapením, že sa mi bez alkoholu oveľa lepšie spalo. Asi prvý týždeň sa mi ťažšie zaspávalo. Väčšinou preto, že som v skutočnosti sedel s úzkostnými a nervóznymi myšlienkami, namiesto toho, aby som sa im vyhýbal. Ale keď som si zvykol na svoju novú rutinu, začal som pociťovať vzrušenie z pred spaním, namiesto toho, aby som sa ho bál. To, čo sa kedysi zdalo ako boj medzi mojimi starosťami a mojím vankúšom, sa stalo skutočným aktom starostlivosti o seba (Priznajme si to: Pre mnohých z nás je ísť spať v slušnú hodinu skutočne radikálnym činom. starostlivosť o seba ). A väčšinu času, keď som sa zobudil, som sa cítil svieži.

Moje nadúvanie v podstate zmizlo

Od prírody som chudý človek, no moje bruško ani zďaleka nie je ploché. Väčšinu dní vyzerám ako had, ktorý prehltol celého králika. Myslela som si, že toto je len môj údel pri životnej prechádzke svetom, ktorý nosím pružné blúzky a som trochu plynatý.

Ukázalo sa, že to nadúvanie nespôsobila ani tak moja strava alebo trávenie: bol to chlast. (Uf. Ja viem. Toto je pre mňa stále ťažká tabletka, ktorú môžem prehltnúť, keď uvažujem o tom, „čo sa stane ďalej.“) Ale po troch týždňoch odpichovania som sa jedného rána zobudila, pozrela som sa do zrkadla a pomyslela som si: bože ja mám brušné svaly. Myslím to vážne! Nikdy som nevedel, že mám brušné svaly! Okamžite som sa vybrala do nákupného centra a kúpila si athleisure crop top. Vážne som to chcel osláviť, ale môj pohárik 'šťastné časy rosé' neprichádzal do úvahy. Uvaril som si harmančekový čaj a namiesto toho som urobil veľa selfie pre potomkov. Bolo to skoro také zábavné.

Uč sa viac: Záludné príčiny nafukovania brucha – a ako sa im vyhnúť

Moja úroveň úzkosti bola oveľa nižšia

Keby som mohol stráviť svoj život jogou v lese sám, urobil by som to. Chcem tým povedať: Byť v blízkosti iných ľudí mi spôsobuje sociálnu úzkosť. Najradšej by som bol sám. Ale moja každodenná práca si vyžaduje, aby som bol v blízkosti iných ľudí. Som učiteľ jogy a manažér jogového štúdia. Takže trávim skoro celý deň, každý deň interakciou s ostatnými. A celý deň, každý deň operujem s jemným hučaním starostí a stresu, ktoré mi kolujú v žilách.

Keď som prestal piť alkohol, stalo sa niečo vtipné: necítil som sa tak nervózne z interakcie s ostatnými. A som si istý, že viem prečo. Uvedomil som si, že toľko mojej úzkosti pochádza zo skutočnosti, že som sa len veľmi zriedkavo cítil dobre vo svojom tele. Bola som unavená, mala som vypnuté trávenie, nervová sústava bola troska a bola som neistá z nafukovania. Všetky tieto veci spôsobili, že som sa cítil strážený a neschopný ukázať sa ostatným. Bol som tak sústredený na to, ako zle sa cítim, myslel som si, že nemám priestor byť prítomný s inými ľuďmi.

symbolika vtáka čiernej labute

Takže keď moje fyzické problémy začali ustupovať, všimol som si, že môj postoj k ostatným sa stal oveľa veselším. Nepredstieral som, že si užívam konverzácie – úprimne som sa rád rozprával s ostatnými a učil sa od nich. Uvedomil som si, že môžem naozaj počúvať, keď hovorili moji priatelia a komunita, a páčilo sa mi to.

Čo sa stalo po 30 dňoch?

Takže môj mesiac vypršal a budem s vami skutočný: Vypil som niekoľko pohárov. Medzi otvorením novej vinárne, dievčenským večerom a naozaj pekným víkendom, ktorý podnietil večeru na palube, sa moje kyvadlo až príliš nadšene otočilo späť v smere „rovnako staré, rovnako staré“.

To nie je prekvapujúce: úplné obmedzenie čohokoľvek (vrátane jedla) spôsobí, že to skôr či neskôr preženieme. Ale je tu aj toto: Som si veľmi vedomý toho, ako nasávanie ovplyvňuje moje telo a moju myseľ. A ja to nemilujem. Myslím, že na budúci mesiac by som mohol skúsiť niečo ešte náročnejšie: hľadať umiernenosť a rovnováhu. Je to také šialené, že by to mohlo fungovať.

Súvisiace:

Ako alkohol ovplyvňuje vaše telo

Môže byť alkohol súčasťou zdravej výživy?