> Prejdite na recept Ulož toUložené! Tieto mäsové guľky sú varené v hubovej omáčke a sú odľahčené použitím polovice mletého moriaka a polovice chudého mletého hovädzieho mäsa. Priateľské k deťom, upokojujúce a chutné! Pripravte ich v hrnci Instant Pot, pomalom sporáku alebo sporáku!'

Inštrukcie

  • 1 oz šampiňónov nakrájajte nadrobno na malé kúsky a odložte nabok. Okamžitý hrniec (alebo veľký nelepivý hrniec na stredne vysokom) zahrejte na Soté, pridajte 1 ČL oleja a cibuľu a povarte ich do zlatista asi 4 až 5 minút. Cibuľu rozdeľte na dve časti.
  • Vo veľkej mise zmiešajte polovicu restovanej cibule s mletým hovädzím mäsom, mletým moriakom, nasekanými hubami, strúhankou, vajcom, 1 ČL paradajkovej pasty, 1/4 šálky hovädzieho vývaru, 3/4 ČL soli a čiernym korením.
  • V malej miske zmiešajte múku a 1 šálku vývaru, až kým nebude hladký. Primiešajte zvyšnú cibuľu, zvyšné 1 ČL paradajkovej pasty, ocot, worcesterskú omáčku a horčicový prášok.
  • Jemne vytvarujte do 20 malých fašírok.
  • Okamžitý hrniec (alebo nepriľnavý hrniec) opäť rozohrejte na soté, pridajte zvyšnú čajovú lyžičku oleja a fašírky (v dávkach, aby ste hrniec nepreplnili) asi 2 minúty opekajte, kým sa už nelepí (ak sa neroztočí). (ešte nie je pripravený), otočte a zhnednite ďalšie 2 minúty. Pridajte huby, 1/8 čajovej lyžičky soli a čierne korenie a zalejte omáčkou fašírky, zakryte ich a povarte na vysokom tlaku 10 minút (20 minút v bežnom hrnci). Nechajte uvoľniť tlak sám. Ozdobíme petržlenovou vňaťou.
  • Pokyny pre pomalý sporák: Na panvici osmažte mäsové guľky, preložte do pomalého sporáka s hubami, soľou a korením a zalejte omáčkou. Prikryjeme a varíme nízko 6 až 8 hodín, kým nezmäknú.

Výživa

Podávanie:5fašírky,Kalórie:271kcal,Sacharidy:12g,Bielkoviny:28g,Tuk:12g,Cholesterol:124mg,Sodík:741mg,Vláknina:dvag,Cukor:3g Modré inteligentné body:5 Zelené inteligentné body:6 Fialové inteligentné body:5 Body +:7 Kľúčové slová:Mrazené jedlá, vhodné pre deti, recepty na tlakový hrniec, recepty na pomalý sporák, do 30 minút Salisbury steakové fašírky' Salisbury steakové fašírky' Salisbury steakové fašírky' Salisbury steakové fašírky' Salisbury steakové fašírky' Vhodné pre deti' Recepty na tlakový hrniec' Recepty na pomalý sporák' Menej ako 30 minút' ' 5 SP 5 SP 6 SP 7 PP Hovädzie recepty Crock Pot recepty Recepty na večeru Jeseň Okamžité recepty Recepty Zimné zverejnené 2. augusta 2016 od Gina 486 Pripomienky / Zanechať komentár '