> Prejdite na recept Ulož toUložené!

Tento krásny šalát z lososa zdravého pre srdce s červenou repou, rukolou, pistáciami a granátovými jablkami robí z lososa ústredné miesto v tomto farebnom šaláte.Vďaka tomuto krásnemu šalátu zdravému pre srdce sú filety z lososa ústredným bodom na vrchole farebného šalátu s mnohými textúrami.'
Lososový šalát s cviklou

Tento šalát z hlavného jedla je pekný a sviatočný s množstvom červených a ružových odtieňov, o ktorých si myslím, že by sa za nich mohli dostať aj tí chalani: pečený losos, rukola, červená repa, reďkovka, kozí syr, pistácie, semená granátového jablka, kapary a horčicová vinaigretta. Je ideálny na obed alebo večeru a pripravený za menej ako tridsať minút. Pre viac šalátov s lososom vyskúšajte môj Salát z rukoly z lososa s kaparami a oholeným parmezánom a Salát z avokáda z lososa .

Inštrukcie

  • Predhrejte rúru na 450F. Vo väčšej miske zmiešajte 1 polievkovú lyžicu olivového oleja s octom a horčicou odloženou stranou.
  • Postavte ťažkú ​​rúru na pečenie na stredne vysoké teploty a mierne postriekajte alebo natrite olivovým olejom.
  • Lososa z oboch strán ochutíme soľou.
  • Keď je olej veľmi horúci, pridajte lososa (kožou smerom nadol, ak je na pokožke) a pomocou špachtle ho mierne stlačte smerom dole, aby sa pokožka ľahšie prepálila.
  • Nechajte nerušene variť 1 až 2 minúty, kým sa pokožka ľahko neuvoľní z panvice a nepriehľadné okraje. Potom ju preklopte a preložte do rúry na dopečenie 2 až 4 minúty, v závislosti od hrúbky a požadovanej sýtosti. Odložiť.
  • Pridajte rukolu a červenú repu do misy so zálievkou a popučte, aby sa sezóna podľa chuti ochutila soľou. šalát s cviklou'
  • Prisypeme reďkovky, kozí syr, pistácie, semiačka granátového jablka a kapary.
  • Rozdelíme na dva pláty a na vrch dáme lososa a kapary.

Poznámky

Cviklu môžete variť varením alebo pražením. Ja si svoju paru pražím tak, že predhrejem rúru na 375F a vydrhnutú nelúpanú repu zabalím pevne do alobalu (najskôr ochutím trochou soli a korenia). Pečieme na plechu asi 1 hodinu, alebo kým ich vidličkou ľahko neprepichneme. Keď je repa dostatočne chladná na to, aby ste ju zvládli, môžete šupky ihneď olúpať (urobte to pod tečúcou vodou, aby si nezašpinili ruky).

Výživa

Podávanie:jedenšalát,Kalórie:437kcal,Sacharidy:18g,Bielkoviny:33.5g,Tuk:26.5g,Nasýtený tuk:8.3g,Cholesterol:85mg,Sodík:727,5mg,Vláknina:4.5g,Cukor:12g Modré inteligentné body:8 Zelené inteligentné body:jedenásť Fialové inteligentné body:8 Kľúčové slová:šaláty k hlavným jedlám, lososový šalát, zimný šalát ' 11 SP 8 SP 8 SP Recepty na večeru Recepty bez vajec Jeseň Vysoký obsah bielkovín Obed Recepty Šalát Lososové recepty Zimné zverejnené 5. marca 2021 od Gina 17 Pripomienky / Zanechať komentár '