> Prejdite na recept Ulož toUložené!

Tento ľahký a lahodný losos a zelenina z listového plechu Teriyaki (toto som vážne zhltol, bolo to TAKÉ dobré) je vyrobený na jednej plechovej panvici a je pripravený za 20 minút!Listový losos Teriyaki'
Plachta Pan Teriyaki z lososa a zeleniny

Som veľkým fanúšikom jedál z plechu, pretože sú obrovským šetričom času v kuchyni! Rád vyložím listy fóliou alebo pergamenom na ľahké čistenie, úplne voliteľné. Tu som ryby marinoval, potom som omáčku uvaril dolu na sporáku a vytvoril na nej glazúru (veľmi ju odporúčam), ale ak chcete tento krok vynechať, bude aj naďalej chutiť dobre.

Inštrukcie

  • Predhrejte rúru na 400F stupňov. Veľkú plechovú formu zakryte fóliou alebo pergamenom, zľahka nastriekajte olivový olej a odložte nabok.
  • Medzitým v malej miske zmiešajte sezamový olej, cesnak, zázvor, sójovú omáčku, ocot a hnedý cukor a premiešajte. Nalejte do veľkého vrecka na zips a pridajte lososa, marinujte 10 minút. losos v marinade'
  • Do strednej misy dajte brokolicu a papriku s 1 lyžicou sezamového oleja, ¼ lyžičky soli a korenia. Rovnomerne ich rozložíme na pripravenú plechovú panvicu a pražíme 10 minút.
  • Vyberte zeleninu z rúry, premiešajte a mierne s ňou pohnite, aby ste vytvorili priestor pre lososa. Na plech položte lososa, ktorý si vyhradí marinádu, a vráťte späť do rúry. Pečte ho ďalších 7 až 8 minút, alebo kým lososa iba neprepečieme.
  • Počas prípravy lososa zohrejte na miernom ohni malú panvicu. Zalejeme zvyšnou marinádou a za stáleho miešania dusíme, kým omáčka mierne nezhustne, asi 1 až 1 1/2 minúty.
  • Omáčku potrieme lososom a filé posypeme sezamovými semienkami a pórmi. Podávame so zeleninou na boku.

Výživa

Podávanie:1filet s 1 šálkou zeleniny,Kalórie:326kcal,Sacharidy:17g,Bielkoviny:27g,Tuk:17g,Nasýtený tuk:2.5g,Cholesterol:62mg,Sodík:758mg,Vláknina:4g,Cukor:4g Modré inteligentné body:4 Zelené inteligentné body:7 Fialové inteligentné body:4 Body +:8 Kľúčové slová:20-minútový teriyaki losos a zelenina, ľahký listový teriyaki losos, večere na plechu Bezlepkový' Vhodné pre deti' Menej ako 30 minút' ' 4 SP 4 SP 7 SP 8 PP Recepty na večeru Recepty bez vajec Jeseň Rybie recepty Vysoký obsah bielkovín Pôstne priateľské recepty Jeden hrniec recepty Lososové recepty Jar Zimné zverejnené 24. februára 2021 od Gina 113 Pripomienky / Zanechať komentár '