Zdravé vegetariánske recepty na kari

Šošovicové kari s karfiolovou ryžou

Skombinujte predvarenú šošovicu (často sa nachádza v sekcii produktov vášho obchodu s potravinami) s omáčkou na varenie v indickom štýle, aby ste získali super rýchle a chutné kari. Podávanie s ryžovaným karfiolom zvyšuje počet zeleniny a udržuje porcie sacharidov pod kontrolou. Táto 3-zložková večera (nepočítajúc soľ, korenie a olej) je naozaj taká jednoduchá, ako len môže byť. Aby ste nezabudli na soľ, hľadajte omáčky na varenie s menej alebo takmer 350 mg sodíka na porciu ¼ šálky.

Vegánske kokosové cícerové kari

Aby bolo toto 20-minútové vegánske kari ešte rýchlejšie, kúpte si predkrájanú zeleninu zo šalátového baru v obchode s potravinami. Aby to bola plná, uspokojujúca večera, podávajte s varenou hnedou ryžou. Pri nákupe dusenej omáčky hľadajte takú, ktorá má 400 mg sodíka alebo menej a ak si chcete túto vegánsku ponechať, pozrite si zoznam ingrediencií pre smotanovú alebo rybaciu omáčku. Ak máte radi pikantné kopačky, pridajte na záver pár kvapiek vašej obľúbenej štipľavej omáčky.

Cícerové a zemiakové kari

Toto rýchle kari na indický spôsob sa spája s ingredienciami, ktoré pravdepodobne máte po ruke, ako je mrazený hrášok a konzervované paradajky a cícer. Navyše, použitie týchto korenín ukazuje, aké jednoduché je pripraviť kari omáčku pre jednoduchý vegetariánsky recept. Podávajte s celozrnným naanom, aby sa všetko rozmočilo.